![Η ζωή της Μόνικα, σήμερα, στις Σπέτσες με τον άντρα της και τη μικρή κόρη τους, τη Μελίνα](https://www.womantoc.gr/Content/ImagesDatabase/p/763x402/crop/both/content/articles/0/article_26555/i-zoi-tis-monika-simera-stis-spetses-me-ton-adra-tis-kai-ti-mikri-kori-tous-ti-melina.col-12.jpg?quality=90&404=default&v=2)
Το κορίτσι που μας ξάφνιασε με τα αγγλόφωνα τραγούδια της, η Μόνικα, μεγαλώνει και γυρίζει τον κόσμο. Δίνει συναυλίες στην Ευρώπη, ζει για καιρό στη Νέα Υόρκη και στο Λος Άντζελες, παντρεύεται έναν Ελληνοκύπριο, γίνεται μητέρα και αποφασίζει η επόμενη στάση της να είναι στις Σπέτσες.
![Η ζωή της Μόνικα, σήμερα, στις Σπέτσες με τον άντρα της και τη μικρή κόρη τους, τη Μελίνα](articles/0/article_26555/inline/in__26555_5fe08c893f35c.jpg)
Η Μόνικα είναι καλεσμένη του Παύλου Τσίμα στο podcast «Ναυαγοί» και μιλάει για όλα:
* Για την αληθινή περιπέτειά της, ως ναυαγός, όταν το φουσκωτό των φίλων της πήρε φωτιά, και κολύμπησε 7,5 ώρες μέχρι να βγει στα βράχια της Τζιας.
* Για τα παιδικά της χρόνια στο Καρπενήσι, το σαξόφωνο που έπαιζε στη φιλαρμονική, για την πρώτη της σχέση με τη μουσική στις μπάντες του αδερφού της.
* Για τα μαθηματικά, που σπούδασε, και πώς η πειθαρχία τους τη φέρνει σε μια ισορροπία με την ελευθερία της μουσικής.
* Για το ξεκίνημα, τους αγγλικούς στίχους των τραγουδιών της, τη Νέα Υόρκη, τις συναυλίες στη Γαλλία και πόσο της αρέσει που η ζωή της μοιάζει με ένα road movie.
*Για τον δίσκο της «Ο κήπος είναι ανθηρός», με ελληνικά τραγούδια, που αφιέρωσε στον Θάνο Μικρούτσικο και για τον Μάνο Χατζιδάκι, που θεωρεί τον απόλυτο μέντρορά της.
* Για τη ζωή της σήμερα, στις Σπέτσες με τον άντρα της και τη μικρή κόρη τους, τη Μελίνα.
Ακούστε το επεισόδιο εδώ:
Ακολουθήστε το WomanToc στο Instagram