Ο Νίκος Αναδιώτης και η Χριστίνα Παππά υπήρξαν ζευγάρι πριν από δεκαεννιά χρόνια και ήταν ένα από τα πιο ερωτευμένα της ελληνικής showbiz. Πλέον, διατηρούν φιλικές σχέσεις και μάλιστα έχουν συνεργαστεί και επαγγελματικά.
Μάλιστα, οι δύο ηθοποιοί στο παρελθόν είχαν παραχωρήσει μια από κοινού συνέντευξη και μεταξύ άλλων είχαν αναφερθεί και στην σχέση τους.
H Χριστίνα Παππά είχε εξομολογηθεί τότε: "Με τον Νίκο είμαστε φίλοι. Όταν μία σχέση έχει κάνει τον κύκλο της και δεν τρέφεις άσχημα αισθήματα για τον άνθρωπο που πέρασε από τη ζωή σου, δεν καταλαβαίνω γιατί να μην έχεις καλές σχέσεις. Με τον Νίκο, τώρα που συνεργαζόμαστε, κάνουμε και παρέα, έχω γνωρίσει και τη γυναίκα του, τη Βασιλική, που είναι ένα γλυκύτατο κορίτσι και περνάμε πολύ ωραία μαζί. Όταν κλείνει ένα κεφάλαιο στη ζωή μου, κλείνει. Το αφήνω πίσω μου και προχωράω μπροστά".