![The C edition](https://www.womantoc.gr/Content/ImagesDatabase/p/763x434/cu608x406/0,39,608,383/pad/both/72/72948632618f403f8dc0482e536011fa.jpg?quality=90&404=default&v=2)
Αν και υποψιάζομαι ότι οι συστάσεις περιττεύουν, ας θυμηθούμε παρέα ότι το The C edition της Χριστίνας Κατσαούνη, ένα success story της εγχώριας μόδας, είναι το brand που έβαλε (ξανά) τα κορμάκια στις ζωές μας και τα έκανε απαραίτητα. Από το 2017, όταν και δημιουργήθηκε το The C edition, μετρά στο ενεργητικό του 14 main και μία bridal συλλογή έγινε συνώνυμο των key pieces - που με το που κυκλοφορούν βγαίνουν sold out, αλλά είναι τόσο ευέλικτα που ποτέ δεν θα πεις πως είδες δύο γυναίκες να φορούν το ίδιο κορμάκι - και των καλαίσθητων, άριστης ποιότητας, διαχρονικών αγορών.
Μετά και την κυκλοφορία της S/S 24 συλλογής Cruise, που επιστρέφει στις ρίζες του The C Edition, δηλαδή τα αναλογικά 90’s και που εμπνέεται από το πρόσφατο και όλο και πιο hot trend του "mob wife aesthetic” ακολούθησε εντελώς αναπάντεχα, μία σειρά που οι fans του brand περίμεναν καιρό - η "The C Edition Swims", δηλαδή τα πρώτα μαγιό της Χριστίνας Κατσαούνη.
![the c edition μαγιό](/Content/ImagesDatabase/e0/e04957f2ec644cd694a6de3c12ca8d5e.jpg?v=1&maxwidth=650&&w=800)
Πρόκειται για 5 ολόσωμα μαύρα μαγιό εμπνευσμένα από τα πιο δημοφιλή κι αγαπημένα κορμάκια του brand, διαθέσιμα αποκλειστικά online. Ακολουθώντας τη γραμμή της "Cruise” συλλογής, το κόψιμο των μαγιό είναι κι αυτό σε 90’s γραμμή που, όπως τονίζει η Χριστίνα, κολακεύει πολύ ωραία τα πόδια. Μάλιστα, η σχεδιάστρια είχε ετοιμάσει τα δείγματα από πέρυσι το καλοκαίρι και τα πήρε μαζί της στις διακοπές, έτσι ώστε να τα τεστάρει σε ρεαλιστικές συνθήκες και να σιγουρευτεί, ότι όπως και τα κορμάκια της, έτσι και τα μαγιό θα είναι μία διαχρονική αγορά, για όποια τα αγαπήσει.
"Τα δείγματα τα είχα ετοιμάσει από πέρυσι το καλοκαίρι και τα είχα πάρει μαζί μου στις διακοπές ώστε να σιγουρευτώ πως δε διαφανίζουν, δε φθείρονται εύκολα και φυσικά ότι κολακεύουν το σώμα. Την ονόμασα δοκιμαστική περίοδο”, λέει. Φυσικά, τα μαγιό The C Edition μπορούν εύκολα να φορεθούν και ως κορμάκια.
Αυτό που κάνει τη σειρά μαγιό The C Editon μια ευχάριστη είδηση για κάθε λάτρη των one piece είναι η μίνιμαλ, διαχρονική σχεδίασή τους. Η Χριστίνα Κατσαούνη θέλει για εμάς ό,τι επιθυμεί και για την ίδια. Να βάζει στην καλοκαιρινή βαλίτσα της (περισσότερα από ένα) ποιοτικά μαγιό που να μπορούν να φορεθούν σε κάθε περίσταση, αναδεικνύοντας τη θηλυκότητα, τη δύναμη και τη γοητεία του γυναικείου σώματος, που κάνει διαρκώς όλα αυτά τα φανταστικά πράγματα, και τους θερινούς μήνες μπορεί να αφήσει πλέον τη θάλασσα να το αγκαλιάσει και να το "ξεπλύνει" απ' όλη την κούραση.
Φέτος το καλοκαίρι…The C Edition Swims. Βρείτε όλη τη σειρά μαγιό εδώ.