![Τα πλεκτά του φετινού φθινοπώρου είναι τόσο όμορφα και φίνα που ανυπομονώ να αρχίσουν τα κρύα](https://www.womantoc.gr/Content/ImagesDatabase/p/763x402/crop/both/content/articles/0/article_24527/ta-plekta-tou-fetinou-fthinoporou-einai-toso-omorfa-kai-fina-pou-anypomono-na-arxisoun-ta-krya_1598010240.col-12.jpg?quality=90&404=default&v=2)
Kαθώς οι περισσότεροι από εμάς μάλλον θα περάσουμε πολύ περισσότερο χρόνο μέσα στο σπίτι και τον επόμενο χειμώνα η ανάγκη για άνεση στα ρούχα που θα επιλέξουμε γίνεται όλο και μεγαλύτερη.
Οι μεγάλες εταιρίες μόδας «ακούν» αυτή την απαίτηση, καθώς η μόδα, όπως και η τέχνη, είναι παιδί της κάθε εποχής, γεννιέται, διαμορφώνεται και εξελίσσεται μέσα σε κάθε κοινωνικό μοντέλο και κάθε κοινωνική συνθήκη, είτε εύκολη, είτε δύσκολη.
Σε αυτό το πλαίσιο τα βολικά, χουλιάρικα, άνετα υφάσματα βρίσκονται στο προσκήνιο και οι νέες κολεξιόν όλων των fashion brands έχουν γεμίσει με κομμάτια που μπορούν να φορεθούν με ευκολία τόσο στην πόλη, όσο και στο καναπέ μας.
Τα πλεκτά, φαρδιά παντελόνια είναι ένα πρώτο καλό παράδειγμα με τα ελαφριά, μάλλινα ρούχα να κυκλοφορούν παντού ανάμεσα μας, ήδη από τα τέλη Αυγούστου. Αυτή τη σεζόν προτεραιότητα δεν έχει το γκλάμουρ αλλά η ευκολία στο ντύσιμο και η χαλαρότητα.
Φέτος τα πλεκτά αποκτούν νέα, μινιμαλιστική γοητεία και φινέτσα και γίνονται τόσο πολυτελή και σικάτα που δεν ξέρεις ποιο στυλ να πρωτοδιαλέξεις. Μπεζ, καφέ, χακί, γκρι,λευκό επικρατούν σε πλεκτά φορέματα, μάλλινα γιλέκα, πουλόβερ με γιακά, πλεκτά παντελόνια, πουλόβερ με φερμουάρ, ζακέτες και αμάνικα μπουστάκια και μας κάνουν να ανυπομονούμε, όσο οξύμωρο κι αν ακούγεται σε κάποιους, για τον χειμώνα που έρχεται.
Δες το εδώ
![Τα πλεκτά του φετινού φθινοπώρου είναι τόσο όμορφα και φίνα που ανυπομονώ να αρχίσουν τα κρύα](articles/0/article_24527/inline/in__24527_5f3fad19b18c2.jpg)
Δες το εδω
![](articles/0/article_24527/inline/in__24527_5f3fad19bdc2e.jpg)
Δες το εδώ
![](articles/0/article_24527/inline/in__24527_5f3fad19c81d3.jpg)
Δες το εδώ
![](articles/0/article_24527/inline/in__24527_5f3fad19dbc7d.jpg)
Δες το εδώ
![](articles/0/article_24527/inline/in__24527_5f3fad19e7d1f.jpg)
Δες το εδώ
![](articles/0/article_24527/inline/in__24527_5f3fad1a04f40.jpg)
Δες το εδώ
![](articles/0/article_24527/inline/in__24527_5f3fad1a17458.jpg)
Δες το εδώ
![](articles/0/article_24527/inline/in__24527_5f3fad1a24355.jpg)
Δες το εδώ
![](articles/0/article_24527/inline/in__24527_5f3fad1a2d51f.jpg)
Ακολουθήστε το WomanToc στο Instagram
Κεντρική φωτογραφία: