Τα φωτεινά, τα έντονα και τα "παιχνιδιάρικα" patterns είναι συνδυασμένα στο μυαλό μας με την άνοιξη αλλά και το καλοκαίρι καθώς αυτές είναι οι εποχές που τα αναζητάμε, τόσο για να ανανεώσουμε την γκαρνταρόμπα μας όσο και τη διάθεση μας. Τα floral patterns όμως θα λέγαμε πως στο μυαλό μας αντιπροσωπεύουν τον ερχομό της άνοιξης γι' αυτό και συνήθως προτιμώνται περισσότερο σε ανοιξιάτικα κομμάτια. Η αλήθεια όμως είναι πως τα αγαπημένα λουλουδάτα μοτίβα μπορούμε να τα επιλέξουμε και άλλες εποχές, όπως το καλοκαίρι. Το καλοκαίρι ένα έντονο floral pattern σε απόλυτα καλοκαιρινά κομμάτια μπορεί να μας χαρίσει μία stylish εμφάνιση.
Διάβασε περισσότερα στο missbloom.gr