![Το μνημείο του άγνωστου καλλιτέχνη της Αθήνας για το οποίο μιλάνε όλοι στο Facebook](https://www.womantoc.gr/Content/ImagesDatabase/p/763x402/crop/both/content/articles/0/article_7715/to-mnimeio-tou-agnostou-kallitexni-tis-athinas-gia-to-opoio-milane-oloi-sto-facebook.col-12.jpg?quality=90&404=default&v=2)
Μια ομάδα νέων καλλιτεχνών έκανε χτες την παρέμβασή της στην πλατεία Ραλλού Μάνου, ανάμεσα στην Αμαλίας και την Φιλελλήνων.
Ένα όμορφο γλυπτό κοσμεί πια αυτή την πλατεία.
«Σε αυτό το γλυπτό, εγώ βλέπω το ελατήριο της οικονομίας που είναι έτοιμο να εκτιναχτεί» γράφει ο Πιτσιρίκος στο blog του. «Εμένα μου έφτιαξε τη μέρα» γράφει η Μαρία Μαζωνάκη στο προφίλ της στο Facebook, «αυτό το γλυπτό κρύβει μια νότα αισιοδοξίας» λέει ένας περαστικός.
![Το μνημείο του άγνωστου καλλιτέχνη της Αθήνας για το οποίο μιλάνε όλοι στο Facebook](articles/0/article_7715/inline/in__7715_58628ccdd1dfe.jpg)