Μια σπάνια φωτογραφία τους μοιράστηκε ο λογαριασμός που είναι αφιερωμένος στον εμβληματικό φωτογράφο Κλεισθένη Δασκαλάκο.
Ο Κλεισθένης φωτογραφίζει τους ηθοποιούς Μαρία Κωνσταντάρου (από αριστερά), Κάτια Δανδουλάκη, Χρήστο Πολίτη, Βασίλη Διαμαντόπουλο και Άννα Κυριακού στην κοπή της πίτας της ΥΕΝΕΔ την Πρωτοχρονιά του 1977.
Η ΥΕΝΕΔ από την έναρξη της λειτουργίας της τον Φεβρουάριο του 1966 εως και την λήξη της το 1982 όπου μετενομάστηκε σε ΕΡΤ2, αποτέλεσε ένα τηλεοπτικό κανάλι με τεράστια νούμερα τηλεθέασης και σειρές που παραμένουν μέχρι και σήμερα ιστορικές όπως "Η Αναδυομένη", "Άγνωστος Πόλεμος", "Μεθοριακός Σταθμός" και "Η γειτονιά μας".
Οι πέντε τους ποζάρουν χαμογελαστοί στον φακό του Κλεισθένη και είναι ντυμένοι κομψά και γιορτινά.