Η σπουδαία ερμηνεύτρια του ελληνικού πεντραγράμμου, η Καίτη Γκρέυ έγινε 100 ετών!
Τη σπουδαία μέρα γιόρτασαν μαζί της τέσσερις καλοί της φίλοι: η Μαρία Βιντιάδη, ο Νίκος Νικόλιζας, ο Γιάννης Τζουανόπουλος και η Χρύσα Παπαϊωάννου.
"Σβησαμε και τα 100 κεράκια μόλις τώρα. Μετά από χρόνια οι πιο πιστοί της φίλοι, ήμασταν εκεί. Ο Γιάννης, η Χρύσα, η Έφη, η Μαίρη, ο Γιάννης. Εδω και 40+ χρόνια, παρόντες όλοι. Εύχομαι, να πάρει όλος ο κόσμος το DNA της τεράστιας Καίτης Γκρέυ!", έγραψε ο κ. Νικολίζας στον προσωπικό του λογαριασμό.
Η Καίτη Γκρέυ ηχογράφησε περισσότερα από 1.500 τραγούδια στην καριέρα της και υπήρξε η πιο ακριβοπληρωμένη τραγουδίστρια τη δεκαετία του 1960. Υπήρξε μία από τις πιο λαμπερές βασίλισσες των νυχτερινών κέντρων, ενώ έκανε περιοδείες στα μεγαλύτερα κέντρα της Αμερικής, της Αυστραλίας, του Καναδά και της Γερμανίας γνωρίζοντας τον Έλβις Πρίσλεϊ, τον Τζίμι Χέντριξ, τη Ρίτα Χέιγουορθ, τη Μαρία Κάλλας, τον Σταύρο Νιάρχο και τον Αριστοτέλη Ωνάση.
Ακολουθήστε το Womantoc στο Instagram