Καλεσμένος στην εκπομπή της Ερτ, Στούντιο 4 βρέθηκε χθες Δευτέρα (13/05), ο πρώην υφυπουργός εξωτερικών και παρουσιαστής, Τέρενς Κουίκ, και μίλησε εφ' όλης της ύλης για τη ζωή του και για τις άσχημες σχέσεις που είχε με τον πατέρα του.
Ο παρουσιαστής μοιράστηκε ιστορίες που δεν είχαμε ξανακούσει από την τηλεοπτική του παρουσία, όπως τη φορά που παραλίγο να χάσει τη ζωή του στο πλατό.
"Ξεκίναγα το Λούνα Παρκ, έκανα τον παρουσιαστή τον ενδιάμεσο στα σκετσάκια με τρία παιχνίδια: τη σκοποβολή, το ψάρεμα και αυτό που πέταγες τα τενεκεδάκια. Κι εκεί παραλίγο να χάσω τη ζωή μου. Γιατί σε ένα γύρισμα πάνω στη σκοποβολή με ειδοποιεί ο σκηνοθέτης και παίρνω τη θέση μου και ήταν εκεί επίσης τρεις παίκτες. Η μια γυναίκα, από τους παίκτες, πάτησε τη σκανδάλη… Δεν έφυγε η φούντα από μέσα με το σίδερο γιατί ο κάμεραμαν γιατί δεν πίστευε ότι ήταν καλά ζυγισμένα τα όπλα και πυροβόλησε να δει αν στοχεύουν σωστά και το άφησε χωρίς να το γεμίσουν. Και έτυχε να πάρει το άδειο όπλο. Θα μου είχε καρφωθεί στο μάτι".
Ακόμη, ο δημοσιογράφος και παρουσιαστής μίλησε για τη σχέση του με τον πατέρα του.
Αυτή είναι η όμορφη και πολύ γλυκιά 29χρονη κόρη του Τέρενς Κουίκ
"Όπως εκείνος δεν έδινε σημασία για εμένα, έτσι και εγώ δεν έδωσα σημασία για εκείνον. Μέχρι που τον είδα για 2 ημέρες 12 χρονών, ήρθε να μου φέρει ένα μαγνητόφωνο. Δεν ήθελα να ρωτήσω και να της ξυπνήσω πράγματα που της ήταν δυσάρεστα. Δεν πληγώθηκα, είχα την αγάπη της μητέρας μου. Δεν είχα την ανάγκη να θυμάμαι τον πατέρα μου αφού δεν με ήθελε".
"Τον ξαναείδα στα 19 μου, ειδοποιήθηκα ότι πέθαινε και πήγα από δική μου πρωτοβουλία για να τον αποχαιρετήσω για να είμαι εγώ εντάξει"
"Την επόμενη ημέρα άρχισα να καπνίζω γιατί μου χάρισε ένα πακέτο τσιγάρα και εγώ άρχισα να καπνίζω και το έκοψα όταν πήγα στη Θεσσαλονίκη στην ΕΡΤ".
Επίσης ο Τέρενς Κουίκ μίλησε για τη συνεργασία που είχε με την Έμυ Λιβανίου στο STAR.
Ειδικότερα, ο εξομολογήθηκε πως "η τελευταία μου τηλεοπτική παρτενέρ αν δεν κάνω λάθος, έτσι σημαδιακή, ήταν η Μάγδα Τσέγκου στο Alter αφού είχε προηγηθεί το δίχρονο με την Έμυ Λιβανίου. Ένα δίχρονο που ήταν πολύ καλό στην αρχή, μετά μπήκαμε σε μια περιπέτεια… Η Έμυ Λιβανίου ήταν ένα σφουγγάρι, μάθαινε φοβερά, εργάτρια όσο δεν πάει, με ακολουθούσε σε όλα μου τα οδοιπορικά σε όλο τον κόσμο. Να κάτι άλλο. Έβγαινα τώρα και μου έλεγαν ότι "ταξιδεύεις όλο τον κόσμο" επειδή ήμουν υφυπουργός Εξωτερικών. Ούτε το 1/10 των ταξιδιών όμως που έκανα ως δημοσιογράφος και το λέω έτσι για να δώσω μια μικρή απάντηση".
"Η Έμυ Λιβανίου πιστεύω ότι παρασύρθηκε σε κάποια πράγματα, δεν θέλω να μπω σε άλλη κουβέντα. Την αγαπώ όμως και την εκτιμώ. Εγώ παραιτήθηκα τότε κάποια στιγμή γιατί δεν άντεχα άλλο να υπάρχει μια ατμόσφαιρα συγκρουσιακή. Έφυγα και πήγα στο Alter"
Ακολουθήστε το Womantoc στο Instagram.