Είναι γεγονός ότι η ενυδάτωση του σώματος είναι όσο σημαντική είναι αυτή του προσώπου, με τους δερματολόγους να εφιστούν συχνά την προσοχή μας σε αυτή και να μας προτρέπουν να μην την αμελούμε. Γι' αυτό και πολλοί δερματολόγοι συμφωνούν ότι πρέπει να φροντίζουμε την επιδερμίδα μας καθ' όλη τη διάρκεια του χρόνου, ανεξαρτήτως εποχής, και σίγουρα όχι μόνο λίγο πριν φορέσουμε τα πρώτα καλοκαιρινά ρούχα.
Γνώριζες όμως ότι υπάρχει μια συγκεκριμένη στιγμή της ημέρας για να απλώσεις την κρέμα σώματος και να επωφεληθείς από όλα όσα έχει να σου προσφέρει; Δες παρακάτω ποιες ώρες και στιγμές της ημέρας είναι οι καλύτερες, σύμφωνα με τους ειδικούς.
Διάβασε περισσότερα στο madamefigaro.gr